Dziś jest: 25.05.2019 r.Jest to 145 dzień w roku.Imieniny: Grzegorza, Urbana

Ryszard Lechański - był naszym Prezesem

Ryszard Lechański

W dniu 4 marca 2013 roku odszedł od nas na zawsze Prezes Stowarzyszenia Pan Ryszard Lechański. Ostatnio pracował zawodowo w "fabryce snów" czyli Łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Brał udział w produkcji wielu powstałych tutaj filmów, ich ścieżek dźwiękowych i efektów. Po "styropianowej rewolucji" wytwórnię z wolna likwidowano i redukowano załogę. Likwidowano systematycznie Polski przemysł, wzrastało bezrobocie. Na fali tych ruchów zlikwidowano też etat Ryszarda Lechańskiego. Bezrobotni, którzy nabyli prawa do świadczeń lub zasiłków, stawali się przedemerytami.

Ryszard Lechański był inicjatorem i założycielem OSOP. Przez 15 lat istnienia Stowarzyszenia był jego Prezesem, przyjacielem wszystkich, naszym przewodnikiem. Krzywda, jaką wyrządzono pozbawionym pracy, niemłodym już ludziom stała się podstawą Jego działania. Był społecznikiem z krwi i kości, czułym na sprawiedliwość.

Związek Zawodowy "Konfederacja Pracy" jest również dzieckiem Ryszarda Lechańskiego. Różnica zdań na temat charakteru działania tego związku pomiędzy działaczami a założycielem spowodowała, że Ryszard Lechański zrezygnował z działalności związkowej i poświęcił się całkowicie pracy w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Osób w Wieku Przedemerytalnym.

Członkowie Stowarzyszenia

stat4u